Στο πλαίσιο της αναβάθμισης του νοσοκομείου μας με νέο ιατροτεχνολογικό εξοπλισμό, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι στα εξωτερικά ιατρεία της Γυναικολογικής Κλινικής του Νοσοκομείου μας θα μπορούν πλέον να γίνονται εξετάσεις κολποσκόπησης με το νέο βίντεο-κολποσκόπιο τελευταίας τεχνολογίας που παραλήφθηκε πρόσφατα. Τα ραντεβού για κολποσκόπηση θα κλείνονται τηλεφωνικώς μέσω της γραμματείας των εξωτερικών ιατρείων και θα πραγματοποιούνται αρχικά κάθε Τρίτη, έως δύο την εβδομάδα.

Επιπλέον, προστέθηκε στον εξοπλισμό της Μαιευτικής – Γυναικολογικής κλινικής μηχάνημα υπερηχογραφίας αυξημένων δυνατοτήτων και πλέον διενεργούνται υπερηχογραφήματα μεγάλης ευκρίνειας και με τη δυνατότητα τρισδιάστατων λήψεων.

Τέλος, έχει ήδη γίνει η παραλαβή εξοπλισμού για τη διενέργεια υστεροσκοπήσεων και στο άμεσο μέλλον θα μπορούν να γίνονται επεμβάσεις υστεροσκόπησης για πρώτη φορά στο νομό μας σε δημόσιο φορέα.